Dantų implantavimas

Ar yra skirtumas tarp dantų implantų?

Visi ant 4 dantų implantų
Visi ant 4 dantų implantų

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų planuojant implantaciją yra tai, kokius dantų implantus reikia įdiegti. Implantavimas  gali reikalauti daugybės skirtingų būdų, kaip įdiegti implantus. Kiekvienam jų gamintojai visame pasaulyje gamina specialius implantus.Bet ar tikrai taip? Koks skirtumas? Pabandykime tai išsiaiškinti.

 

Dantų implantų gamintojai: kurie yra geriausi?

Pirma, verta apsvarstyti tris dantų implantų grupes – nuo prabangos iki biudžeto.

 

Pirmoji grupė yra elitas. Tai apima tokius gamintojus kaip Šveicarijos prekės ženklas „Nobel“, „Straumann“, Pietų Korėjos prekės ženklas „Megagen“, Švedijos ir Amerikos „Astgra Tech“.

 

Antroji grupė yra vidurinė klasė. Šiai grupei priklauso vokiečių ir amerikiečių prekės ženklai „Xive“, „Ankylos“, „Impro“, „Biohorizons“, šveicarų prekės ženklas „Biomed“ ir Pietų Korėjos prekės ženklas „Osstem“.

 

Trečioji grupė yra biudžeto klasė. Šioje grupėje apsigyveno daugiausia Izraelio gamintojai – „AlphaBio“ ir MIS. Taip pat Pietų Korėjos dantų implantai iš „Dentium“.

 

Dantų implantų kainų skirtumas

Bet kodėl kai kurie implantai yra brangesni, o kiti pigesni? Iš tikrųjų, remiantis implantologų nuomone, yra skirtumas ir jis siejamas su šiais veiksniais:

 

– Titano lydinio priemaišų kiekis, kuris tiesiogiai priklauso nuo implanto įskiepijimo į paciento biologinius audinius. Elito prekės ženklai turi „gryniausią“ lydinį, kuris gali išvengti daugelio problemų ateityje.

 

– Implanto paviršius taip pat yra svarbus faktorius. Iš tiesų, daugeliui pacientų dažnai pastebimas kaulinio audinio nykimas, o implantavimo metu svarbiausias veiksnys yra patikima implanto fiksacija kaule. Elitiniai prekės ženklai turi švaresnį paviršių, todėl implantą lengva perkelti į kaulinį audinį ir tuo pačiu metu saugiai jį užfiksuoti.

 

– Gamintojo aptarnavimas. Be abejo, klinika prisiima didelę atsakomybę už pacientą. Bet kai implanto užnugaryje yra rimta gamybos įmonė, teikianti tinkamą aptarnavimą, tai labai teigiamai veikia paciento ir implantologo „bendradarbiavimą“. „Paslauga“ reiškia garantiją, premijas ir atsakomybę už pagaminto implanto kokybę.

 

Dantų implantų tipai

Iš viso yra 4 tipų implantai:

 

Šaknies formos. Išvaizda jie gali būti panašūs į savisriegius varžtus, tačiau jų forma yra panaši į gyvo danties formą. Dažnai šie implantai dedami po sinuso pakėlimo (kaulo padidėjimas)

Jei paciento kaulinis audinys yra labai nualintas, implantų chirurgas turės kreiptis į subperiostealinius implantus. Jie išsiskiria tuo, kad užima reikšmingą plotą, o tai leidžia saugiai laikyti protezą. Taip pat pritvirtintas tarp kaulo ir periosto

Jei pacientas turi bent dantų šaknį, naudojami endodontiniai stabilizuoti implantai.

Taip pat yra intramukozinių implantų – tai yra implantai, kurie nėra dedami į kaulą. Toks implantas naudojamas stiprinti protezus. Toks implantų skaičius šiandien implantų chirurgams leidžia surąsti prieigą prie kiekvieno paciento kiek įmanoma individualiau ir rasti išeitį net iš kebliausių situacijų.

 

Implantų prigijimas ir išlikimas

Šiandien aukšta implantų kokybė (atsižvelgiant į bendradarbiavimą su atsakingais implantų gamintojais) reiškia aukščiausią prigijimą nei bet kada – 98,5%!

 

Bet net jei implantas neįsišaknijo, jūs turite garantiją ir nebūsite paliktas bėdoje. Viskas bus sutvarkyta. Todėl neturėtumėte internete skaityti baisių istorijų apie blogus atvejus – jų pasitaiko itin retai ir gali būti kelios priežastys:

 

Prasta panaudoto implanto kokybė

Individualūs veiksniai

Prasta implantų priežiūra

Sisteminės paciento ligos (ŽIV infekcija, AIDS, hipertenzija, nekontroliuojamas cukrinis diabetas)

 

Implantacijos metodai

Yra šie implantavimo metodai:

 

Vieno etapo (neatidėliotina apkrova)

Ši technika apima „All-on-3“, „All-on-4“ ir „All-on-6“.

 

Vienkartinis (iškart po danties ištraukimo)

Dviejų pakopų (su atidėta implanto apkrova)

 

Netikėčiausi faktai apie implantus

Daugelis Izraelio implantų yra pagaminti Šveicarijoje Osteintegracijos (titano susiliejimo su kaulu) atradimas buvo atrastas visiškai atsitiktinai – kai vienas mokslininkas triušio šlaunis tyrinėjo fotoaparatu, kurio korpusas buvo pagamintas iš titano. Kai dėl fotoaprato suaugimo su kaulu jam nepavyko išimti fotoaparato, jis padarė naują atradimą. Dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą (tinkamai prižiūrint!). Tai nėra tiltas, kurį teks keisti. Implantacija praktiškai neturi kontraindikacijų! Geras implantologas implantaciją atliks net sunkiausiu atveju, jis paprasčiausiai atsižvelgs į individualius veiksnius. Su implantais galite valgyti viską taip pat, kaip ir su paprastais dantimis.  Gydytojų nuomonė apie implantaciją yra vienareikšmė – šiandien mes galime visiškai kokybiškai gyventi ilgą laiką.