Danties skausmas

Ką daryti, jei skauda dantį?

Žinoma, teisingiausias ir logiškiausias būdas yra kuo greičiau apsilankyti pas odontologą, kad būtų nustatyta tiksli priežastis ir pradėtas tinkamas gydymas. Bet jūs vis tiek turite gyventi, kad galėtumėte apsilankyti pas odontologą, o dantį (vis dėlto galbūt ne dantį, o kažkur netoliese) skauda būtent dabar. Todėl mes spręsime skubias priemones, kurios bent jau gali sumažinti skausmą iki toleruotino lygio.

Kariesas
Kariesas

Ką galima padaryti nedelsiant

 1. Praskalaukite burną sūriu vandeniu …
  Ištirpinkite ½ arbatinį šaukštelį druskos stiklinėje šilto vandens ir gerai praskalaukite burną, kol baigsis tirpalas. Panašu, kad tai vienas populiariausių, net močiutės išraiškingų būdų atsikratyti dantų skausmo. Ir tai yra tas pats atvejis, kai močiutės buvo teisios.

Druskingas vanduo yra natūralus dezinfekantas, o skalavimas druskos tirpalu skatina žmogaus dantenų fibroblastų žaizdų gijimą in vitro įrodo, kad jis padeda sumažinti burnos uždegimą.

Jei skausmo priežastis yra būtent uždegimas (pavyzdžiui, pulpitas ar dantenų infekcija), skalavimas druska yra geras būdas ne tik nuraminti skausmą, bet ir sulėtinti ar net sustabdyti nesveiko proceso vystymąsi.

Be to, intensyvus burnos skalavimas padės atsikratyti maisto dalelių ir kitų smulkių pašalinių daiktų, įstrigusių tarp dantų ar danties paviršiaus ir dantenos, kurie kartais tampa skausmo provokatoriais.

 1. … arba vandenilio peroksidas
  Iš pirmo žvilgsnio patarimas yra keistas, bet veiksmingas. Vandenilio peroksido, kaip burnos skalavimo skysčio, poveikio vertinimas, palyginti su chlorheksidinu lėtiniu periodontitu sergantiems pacientams: Klinikinis tyrimas sumažina su juo susijusį uždegimą ir skausmą. Premija: vandenilio peroksidas minkština apnašas, todėl jas lengviau pašalinti.

Norėdami paruošti skalavimo tirpalą, sumaišykite vandenilio peroksidą (3%) ir vandenį santykiu 1: 1. Nenurykite jo naudodami.

 1. Ant skruosto uždėkite šaltą kompresą.
  Kuo aukštesnė temperatūra, tuo labiau skauda. Kraujas aktyviau juda, indai išsiplečia, padidėja vidinis slėgis uždegimo srityje. Jei uždėsite šaltą kompresą, indai susiaurės, o skausmas taps mažiau pastebimas. Be to, šaltis gali sumažinti savęs priežiūros metodus gydant skausmo patinimą ir uždegimą.

Šis sprendimas tinka beveik visų rūšių skausmui. Jei dantį skauda, ​​galite tai padaryti, pavyzdžiui, taip: 10–20 minučių tepkite skruostą:

rankšluostis, įmirkytas šaltame vandenyje;
ledo pakelis, suvyniotas į ploną audinį (jei yra).
Jei jūsų dantys nereaguoja į šaltį, galite tiesiog įsiurbti ledo gabalėlį kaip saldainį.

Taip, skirtingai nei šalti kompresai, šilti šildantys kompresai nėra geras pasirinkimas. Pirma, jie tik išplės kraujagysles, padidins skausmą. Antra, jie gali prisidėti prie uždegimo vystymosi, jei būtent jis sukelia skausmą.

Šiluma kančią gali sušvelninti tik vienu atveju: jei skausmą sukelia trišakio nervo neuralgija (ji skleidžia dantis, todėl dažnai painiojama su danties skausmu). Tačiau kol nesate tikri, kad kalbame apie neuralgiją, neturėtumėte žaisti su šiluma.

 1. Kramtykite česnaką
  Šis konkretus kvapiklis buvo naudojamas medicinoje šimtmečius. Ir apskritai tai yra gana pagrįsta. Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina česnaką: galimo gydomojo česnako savybių poveikio apžvalga. Tai ne tik naikina kenksmingas bakterijas, sukeliančias uždegimą, bet ir malšina skausmą.

Jei jaučiatės gerai, galite tiesiog sukramtyti skiltelę ar dvi. Kitas variantas yra susmulkinti česnaką į košę ir tepti šalia esančią dantį bei dantenas.

 1. Padarykite gvazdikėlių aliejaus kompresą
  Metodas yra egzotiškas, bet ką daryti, jei netyčia aplinkui guli butelis šio eterinio aliejaus? Jei taip, sveikiname: esate labai efektyvus eksperimentinis gvazdikėlių aliejaus priešuždegiminio, antinociceptinio ir karščiavimą mažinančio poveikio pelėms (bent jau pelėms, kurių reakcijos panašios į žmonių) vertinimas dėl dantų skausmo. Gvazdikėlių aliejuje yra natūralus antiseptikas eugenolis. Ši medžiaga ne tik naikina mikrobus, bet ir mažina skausmą panašiai kaip gana galingas anestetikas benzokainas. Gvazdikėlių ir benzokaino poveikis lyginant su placebu kaip vietiniai anestetikai.

Keletą lašų gvazdikėlių aliejaus (galite praskiesti pora lašų alyvuogių arba saulėgrąžų aliejaus) užtepkite ant medvilnės tampono ir juo padenkite pažeistą dantį ir šalia esančią danteną. Leiskite kompresui sėdėti burnoje bent 10–15 minučių.

Kitas būdas yra įlašinti kelis lašus gvazdikėlių aliejaus į šiltą vandenį, gerai suplakti ir naudoti kaip burnos skalavimo skystį.

 1. Negalima atsigulti
  Arba, jei vis tiek norite atsigulti, naudokite pagalvę po nugara, kad viršutinė kūno dalis, įskaitant galvą, būtų pakelta. Nuleidę galvą iki širdies ar žemesnio lygio, rizikuojate padidinti skausmą: tai atsitiks dėl padidėjusio kraujo tiekimo ir kraujagyslių išsiplėtimo.
 2. Paimkite vaistinės skausmą malšinančią priemonę
  Tai bene akivaizdžiausias ir patogiausias variantas, jei skausmas apėmė darbe ar keliaujant. Ibuprofeno pagrindu pagaminti produktai pasiteisino.