Dantų protezai

Naujos kartos dantų protezai

Dantu protezai
Tiltas ant cirkonio implantų

Deja, išsaugoti savo dantis iki subrendusios senatvės yra reta. Dažniausiai dėl amžiaus sumažėja sveikų dantų skaičius. To išvengti gali būti sunku – net jei atidžiai stebite burnos ertmės sveikatą, dažnai burnos ertmės būklė pablogėja vien dėl su amžiumi susijusių pokyčių – pavyzdžiui, dėl kraujagyslių susiaurėjimo dantenų kraujo tiekiamas sutrinka, o tai gali būti priežastis netekti net sveikų dantų.

Tačiau šiuo metu dantų praradimas nebėra tragedija, nes dabar yra didelis naujos kartos protezų pasirinkimas. Jie yra pagaminti iš šiuolaikinių medžiagų ir turi tikroviškiausią išvaizdą, todėl juos galite dėvėti diskretiškai ir patogiai.

Naujos kartos protezų montavimas

Šiuolaikiniai protezai
Šiuolaikiniai dantų protezai sujungia funkcionalumą ir patogumą.
Jie gali būti nuimami arba neišimami ir gali būti naudojami su daline arba pilna adentija (trūkstamais dantimis).
Iš šiuolaikinių sintetinių medžiagų pagaminti naujieji protezai turi daug privalumų:

Jie nesugeria kvapų
Bakterijos ant jų neauga.
Dantų protezai yra patogūs ir patogūs nešioti
Jie yra lengvi ir minkšti
Protezas apima mažesnį burnos ertmės plotą
Nauji protezai atrodo kuo natūraliau
Be to, protezai yra gerai pritvirtinti, o kai kurie modeliai gali būti net neišimami prieš einant miegoti (nebereikia juokauti dantys stiklinėje!).

Nuimamas
Iki šiol išimamos konstrukcijos lieka kiekvieno, kuris nori atstatyti trūkstamus dantis, neišleidžiant tam daug pinigų, pasirinkimas. Šiuolaikiniai protezai gaminami iš naujausių polimerų – minkštų, hipoalergiškų ir patvarių: nailono, akrilo ir be akrilo.

Nėra gomurio
Išimami protezai egzistuoja labai seniai, tačiau šiuolaikiniai dizainai labai skiriasi nuo jų pirmtakų. Jei senieji dizainai buvo gana standūs ir beveik visiškai uždengė gomurį, sukeldami diskomfortą ir sužadindami vėmimo refleksą, tai dabartiniai modeliai neturi šių trūkumų.
Atsirado šiuolaikiški patogūs išimami protezai, kurie tvirtinami tiesiai ant dantenų ir dėl jų formos laikomi ant jų (protezai – „sumuštinis“), nereikalaujant jokių papildomų lėšų, tokių kaip geliai ar klijai. Tokios konstrukcijos netrukdo gyventi pilnavertį gyvenimą, neskatina vėmimo reflekso ir nekeičia maisto skonio. Todėl juos dėvėti rekomenduojama tiems, kuriems rūpi išlaikyti gyvenimo kokybę.

Akrilas
Akrilas yra alternatyva ankstesnės kartos medžiagoms. Iš visų šiuolaikinių medžiagų akrilas yra pigiausias, todėl jis dažnai pasirenkamas kaip medžiaga išimamiems protezams gaminti. Kitas akrilo privalumas yra tas, kad platus spalvų asortimentas leidžia tiksliai pasirinkti natūralius atspalvius.

Tačiau medžiaga taip pat turi akivaizdžių trūkumų: pavyzdžiui, ant akrilo protezo paviršiaus gali daugintis bakterijos, o tai gali sutrikdyti burnos ertmės mikroflorą. Be to, akrilo protezai yra gana trapūs. Visa tai daro jų tarnavimo laiką palyginti trumpu.

Todėl odontologai vis dažniau rekomenduoja „Acry Free“ protezus.

Acry Free
Pastaraisiais metais populiarėja dantų protezai, pagaminti iš Acry Free medžiagos. Tai naujas polimeras be akrilo. Jis yra pakankamai minkštas ir elastingas, todėl šis dizainas netrina gleivinės. Jis taip pat atsparus mechaniniams pažeidimams, todėl iš šios medžiagos pagamintus protezus galima nešioti iki 10 metų.
Be to, iš šios medžiagos pagaminti protezai atrodo estetiškai – permatomas plastikas nekrenta į akis, todėl protezai ant dantų nėra pastebimi.

Nailonas
Nailonas yra dar viena populiari išimamų protezų medžiaga. Nailono konstrukcijos yra labai lanksčios ir elastingos, atsparios apkrovai. Dažniausiai toks protezas tvirtinamas „prisiurbimo“ metodu.
Nailonas yra ideali medžiaga protezams gaminti žmonėms, kenčiantiems nuo alerginių reakcijų. konstrukcija neturi metalinių elementų ir yra hipoalergiška.

Fiksuotas
Fiksuoti protezai yra patogesni nei nuimamos konstrukcijos – jie yra tvirtai pritvirtinti, todėl jums nereikia jaudintis dėl to, kad protezai neiškris. Be to, nenuimamų konstrukcijų atsparumas kramtymo apkrovai yra daug didesnis nei nuimamiems – todėl toks protezavimas nemažina gyvenimo kokybės, leidžia mėgautis paprastais jo džiaugsmais.

Panašus į tiltą
Konstrukcijos vadinamos todėl, kad jos yra pritvirtintos ant dviejų atramų – tai gali būti natūralūs dantys ar implantai. Tiltas leidžia atkurti 2–4 dantis tuo pačiu metu. Daugiau dantų atstatyti nepageidautina, nes taigi sumažėja konstrukcijos tvirtumas ir tvirtumas. Tačiau kai kuriais atvejais gydytojai gali rekomenduoti šią parinktį.

Ant implantų
Šis dantų atkūrimo būdas gali būti rekomenduojamas jums, jei norite atkurti dantis fiksuoto protezavimo metodu, tačiau tam jums nepakanka dantų (arba jų būklė nėra labai gera). Tokiu atveju gydytojas gali pasiūlyti įstatyti kelis implantus, ant kurių bus tvirtinimi tiltai.

Karūnėlės
Karūna yra vieno danties atstatymo konstrukcija. Ji gali būti tvirtinamas ant paties danties arba ant implanto. Jei yra nedideli dantų eilės defektai, tai tada rekomenduojama naudoti karūnėles.