Dantų implantavimas

Kuo skiriasi dantų implantavimas nuo protezavimo?

Dantų trūkumo pasekmės
Ilgalaikis dantų nebuvimas sukelia daugybę problemų: Visų pirma, dantys pradeda judėti į tuščią vietą, atitinkamai, visa eilė yra išstumta. Padėties pasikeitimas lemia sąkandžio pokyčius, dantys nustoja tinkamai užsidaryti, o tai savo ruožtu išprovokuoja greitą sunaikinimą. Priekinių dantų nebuvimas yra kupinas dikcijos sutrikimų, o jei šoninių nėra, skruostai krinta. Dėl to prarandama ne tik dantų, bet ir viso veido estetinė išvaizda.

Pagrindiniai protezavimo ir implantavimo skirtumai

Pagrindinis skirtumas, kurio pagrindu atsiranda visi kiti, yra tai, kaip tiksliai sumontuotas protezas. Nuimami ir fiksuoti protezai dedami tik ant dantų, esančių šalia defekto, jie naudojami kaip atrama. Prieš jiems tampant atraminiais, jiems atimamas nervas, o dantis be nervo yra negyvas dantis. Praeis keleri metai ir reikės pakeisti šiuos kadaise sveikus dantis.

Antra, vieta tarp protezo ir dantenos yra linkusi sutepti. Laikui bėgant ten kaupiasi bakterijos, maisto likučiai ir apnašos, kurios gali sukelti dantenų ligas. Jei atsižvelgsime į tradicinį protezavimą, valgydami maistą, dantų krūvis pasiskirsto netolygiai. Vėliau atraminiai dantys sunaikinami ir įvyksta kaulinio audinio deformacija (jis pradeda tirpti). Paskutinę problemą galima išspręsti tik operuojant. Visiškas nuimamas protezas dėl nestabilios padėties ir nuolatinio trynimo dirgina burnos gleivinę ir visiškai sunaikina kaulinį audinį.

Dantų implantai
Dantų implantai visi ant 4

Tarnavimo laikas ir kaina

Implantacijos metu titano šaknis implantuojama į žandikaulį, ji tarnauja pacientui visą likusį gyvenimą. Yra toks dalykas kaip osointegracija – jos dėka įvyksta kaulinio audinio ir implanto susiliejimas. Karūnos tarnavimo laikas priklauso nuo vietos, tačiau vidutiniškai jis yra nuo 10 iki 15 metų. Išimamų protezų naudojimas truks ne ilgiau kaip 7 metus. Tokiu atveju reikės pakeisti atraminius dantis, nes jie gali sugriūti dėl didelio krūvio. Lyginant visas savybes ir ypatybes, o svarbiausia – patvarumą, dantų implantavimas yra net pigesnis nei protezavimas.

Ir viskas dėl to, kad implantas montuojamas vieną kartą, o jų vainikėliai retai keičiasi. Priešingai, protezus reikės atnaujinti kas 5–7 metus. Dėl protezo apkrovos atraminiams dantims gali tekti pakeisti ir šiuos dantis.